Chcete svietiť s LED? Skúste tieto praktické pásiky!

Hľadáte nejaký nový spôsob osvetlenia? No určite nebudete jediní, ak ho nájdete, pretože dnešní spotrebitelia vyberajú svetelné produkty z kategórie LED, ktorá okrem úspornej technológie poskytuje aj niekoľko nových a zaujímavých možností, akými sa dajú osvetliť konkrétne miestnosti, ale aj pracovné plochy či rôzne iné interiérové a exteriérové súčasti.

žiarovka, srdiečka

K unikátnym riešeniam špecifickým pre kategóriu LED sa radia pásiky so svietiacimi diódami. Tieto svetlo emitujúce diódy sú zodpovedné za oveľa úspornejšie a efektívnejšie žiarenie a tiež poznáme viaceré typy SMD diód LED pásov Led Produkt. Nájdeme ich teda aj na týchto pásikoch s veľmi praktickým dizajnom, vďaka čomu ponúkajú univerzálne využitie.

Dajú sa ideálne použiť ako osvetlenie kuchynskej linky, prípadne inej pracovnej plochy. Tým spôsoby ich využitia len začínajú, pretože takisto dokážu osvetliť schodisko, zrkadlá, spodok vane, skrinky, police,… po tme vám môžu svietiť aj na televíznu obrazovku, monitor, či klávesnicu. V stručnosti majú funkčný aj dekoračný význam. K dekoračnému využitiu spomeňme nasvietenie rôznych predmetov, ale napríklad aj podsvietenie PC skrinky, interiéru auta a podobne. V nejednom prípade ich vidíme aj ako príslušenstvo barových pultov alebo žiariaci doplnok, ktorý má zvýrazniť nejakú reklamnú ponuku.

https://youtu.be/-Zmu12y-lLI

Podľa spôsobu plánovaného využitia je tak vhodné vybrať konkrétny typ, najmä v súvislosti s farbou žiarenia. Ak máte záujem o štandardné svetlo, potom sú to pásiky s diódami, ktoré vyžarujú klasickú bielu farbu, najčastejšie s jemným sfarbením dožlta, čo už ale záleží od konkrétnej teploty farby, ktorú takisto máte v tomto prípade na výber.

pásik LED

Pre dekoračné účely by zrejme bolo najlepšie zvoliť farebné diódy, najrôznejšie farby, alebo potom vyberať z kategórie RGB (red- green- blue). Pásiky sa dajú ovládať diaľkovo a usmerňovať ich systém svietenia.