Ako predať podiel v S.R.O.

Predaj sro ezmluva.sk znamená prevod obchodného podielu, ktorí vlastníte na inú dobu či už to bude spoločník vo firme, ale tretia osoba, teda osoba, ktorá v spoločností ešte nie je. Valné zhromaždenie vám musí udeliť súhlas na každý takýto prevod podielu, ktorí ste sa rozhodli predať z nejakého dôvodu.

Predaj

Takýchto dôvodov môže byt viac. Jedným z najčastejším dôvodom môže byť rozhodnutie sa ukončiť svoju podnikateľskú činnosť. Napríklad kvôli nenaplneniu podnikateľského cieľa. Spoločnosť vám nevynášala toľko koľko ste si prestavovali alebo v horšom prípade ste boli na tom stratový. Dôvodom môže byt aj odchod na penziu. Pri predávaní spoločnosti nesmiete mať žiadne záväzky ani dlhy.
Predaj môžete vykonať rôznymi spôsobmi jedným z nich je prevod na základě zmluvy o prevode obchodného podielu. Takýto proces je veľmi jednoduchý a nie je ani časovo náročný. Podpisy na zmluve musia byt riadne overené.V zmluve dochádza k zmena vlastníka s.ro. Spoločnosť s ručením obmedzením, ktorá nemá žiadnu podnikateľskú históriu, čiže nepodnikala je predať oveľa jednoduchšie a rýchlejšie ako spoločnosť, ktorá históriu ma.

Predaj

Je to následok toho, že takáto firma môže mať skryté dlhy, o ktorých sa na nevie, ale počas nasledujúce podnikanie sa môžu prejaviť.Čoraz viac ľudí sa zaujíma o predaj respektíve kúpu ready-made spoločnosti. Jedna sa o spoločnosť, ktorá je založená práve na to, aby sa následne predala. Je zapísaná v obchodnom registri a ma, teda pridelené platne identifikačné číslo IČO. Výhodou takýchto spoločnosti je, že nemajú žiadne záväzky ani dlhy. Zaujímajú sa o nich ľudia, ktorý nechcú strácať čas so založením novej spoločnosti. Pri predaji spoločnosti je podmienkou byt spôsobili na právne úkony a samozrejme spĺňať minimálny vek 18 rokov. Predávajúci, ako aj kupujúci nesmú byt dlžníci inak nie je môžme prevod zrealizovať.