Chceli by ste vedieť ako je na tom vaša voda?

Človek je zvedavý tvor a niekedy môže byť zvedavosť aj k úžitku. Napríklad, keď sa jedná o pitnú vodu. Voda, ktorá tečie z vodovodu sa, samozrejme, sleduje a upravuje podľa potreby. No napriek tomu by ste možno chceli vedieť nejaké základné parametre obsahu. Či už sa jedná o pitnú vodu z vodovodu alebo o studničnú vodu, dá sa to pomerne ľahko zistiť. Možno vás neprekvapí, že zároň zodpoviete otázku ako zistit ph vody Vodaservis sú už hneď dve infomácie naraz. Okrem toho sa však dozviete aj to, či sú vo vode dusitany, dusičňany a akú má tvrdosť i obsah chlóru.

voda

Toto všetko sa dá zabezpečiť jednoduchým domácim testom, ktorý si môžete od Vodaservis.sk kúpiť online. Za 1 minútu je test vody hotový a budete vedieť, čo a ako. Test teda odhalí tieto veci:

  • Dusitany
  • Dusičnany
  • pH
  • tvrdosť
  • chlór

Celkom dosť! Z týchto základných informácií potom môžete vychádzať a rozhodnúť sa, či je potrebný dôkladnejší rozbor a nejaké ďalľie postupy. Na základe informácii z rozboru vody, môžete potom urobiť nejaké tie vylepšenia. Napríklad zakúpiť vhodný filter alebo zriediť úpravňu vody. Možno nakoniec zistíte, že vám úplne pokojne postačí len zmäkčovač vody. AJ vodu z vododovod je dobré otestovať a zistiť, ako je na tom. Predsa len prechádza potrubiami a stať sa môže na tejto ceste všeličo. Pokiaľ ju chcete piť, určite vám tieto informácie prídu vhod!

tečúca voda

Na Slovensku máme vodu v domácnostiach väčšinou skôr tvrdú, niektoré oblasti však majú aj mäkkú vodu, takže závisí od zdrojov. To, ako to je práve u vás sa môžete dozvedieť z internetu a mapy tvrdosti vody na Slovensku. Je to celkom dobre a prakticky zmapované. Budete tak zase vedieť viac. Voda je zdroj života a treba sa o ňu preto aj starať. Je skvelé, že ju máme a môžeme sa zaoberať jej úpravou, zmäkčovaním alebo filtrovaním. Nech vám teda vaša filtrovaná voda chutí a slúži k zdraviu!