Čo si na seba oblečú študenti vysokých škôl?

Univerzitný život je plný presných dátumov, čísiel a pravidiel. Samozrejmosťou je aj primeraný výber oblečenia. Študent totižto nemieri do kina, ale do triedy dozvedieť sa nové poznatky.
Avšak nie na všetkých vysokých školách je tento striktný režim samozrejmosťou. Nájdu sa i rôzne výnimky.

student

Na množstve zahraničných univerzít natrafíte na rôzne kombinácie šatníka, ktoré by ste v budove školy naozaj neočakávali. Keďže myslenie je tu akési uvoľnenejšie, už dávno sa to, čo si na seba oblečiete, neobmedzuje na bielu košeľu a nohavice alebo šaty s podpätkami.

Študenti mužského pohlavia sa radi nechajú zviesť pohodlným štýlom života. Preto u nich nechýbajú vyťahané tričká, roztrhané džínsy či tenisky. Študentky ženy čoraz viac zvádzajú voľné ľahké nohavice či koženková bunda. Od bielych blúzok sme teda ušli podstatný kus cesty.

Všeobecnú pozornosť si čoraz viac vydobýja tepláková súprava. Tento variant však musí byť stále volený pozorne. Veľa študentov si na menej formálne hodiny „nahodí“ tepláky a všetko je v poriadku. Pozor však na formálne prednášky a semináre!
Zaujímavosťou sú divadelné školy alebo umelecké univerzity, kde sa oblečenie podstatne líši. Študenti spomínaných škôl majú často predpísanú „čiernu uniformu“, čo znamená, že na hodiny tanca či herectva si jednoducho „musia“ vziať čierne tričko a čierne tepláky. Takéto úkony väčšinou vyplývajú z učiteľovej chuti podnietiť u študenta jeho „prirodzenosť“. A prosté oblečenie jednej farby tomu môže naozaj pomôcť.

počítač

Tieto a rôzne iné voľby oblečenia poukazujú na fakt, že dnešná doba je otvorená všetkému novému a sviežemu. Už dávno študenti nemusia nosiť naškrobenú blúzku či škrtiaci golier. 21. storočie dáva novodobému študentovi možnosť byť, kým naozaj chce byť. A preto, ak práve nemieria na odovzdávania záverečných diplomov, študenti majú dnes na mnohých miestach v oblečení voľnú ruku.