Je možné priateľstvo s „ex“ priateľom?

Táto otázka mi víri hlavou už dlhú dobu. Sme my ženy schopné byť priateľkami s mužmi, ktorý nám ublížili. Alebo dokážeme byť priateľkami s mužmi ktorým sme ublížili my? Táto séria otázok sa raz za čas vynorí každej z nás. Určitý čas už nie sme s tým človekom, no prežili sme toho veľa a naozaj veľa o tom druhom vieme. Je to ale možné? Dajú sa zahodiť city? Ak nám tak veľmi ublížil sme schopné odpustiť a len tak zabudnúť?

srdce

Veľmi často sa cítime po rozchode úplne zlomené, ak sa s ním potom stretneme niekde na ulici nevieme čo robiť. Pozdravíme sa, prehodíme zopár slušných otázok a ideme ďalej. V hlave si však každý myslím niečo úplne iné. Beží nám mysľou čo všetko sme spolu prežili a ako nám chýba. Po tomto všetkom máme byť kamaráti? Je určite potrebný čas. Niekedy veľmi dlhý čas. City sa nedajú len tak jednoducho vymazať a nemôžeme sa tváriť, že sa nič zlé nestalo.
Stane sa, že sa rozídeme s mužom, ktorý sa jednoducho nechcel viazať. Nemal pre nás vo svojom živote žiadne miesto. Nevedel nič obetovať preto aby bol s nami a už vôbec s nami nevidel spoločnú budúcnosť. Po čase ho stretneme s inou ženou a nás to zasiahne ako jeden veľký a bolestný úder. O to viac ak zistíme, že práve s touto ženou je zasnúbený. Prečo dokáže plánovať budúcnosť s ňou a s nami to nedokázal?

smutek

Cez takéto problémy sa je len veľmi ťažké dostať. Ak nám každý jeden pohľad, dotyk, či obyčajné slovo spôsobuje bolesť asi to nebude úplne jednoduché. Mali by sme skúsiť kontakt aspoň raz za čas. Zaujímať sa ako sa ten druhý má, čo robí a či je šťastný. Bežné a jednoduché otázky. Ak to budeme opakovať pravidelne môže sa z toho vyvinúť celkom pekný priateľský vzťah. Na tom však treba pracovať. Jednoducho obidve strany musia byť úplne zmierené s tým čo sa stalo, inak to nepôjde. Priateľstvo s „ex“ je možné iba vtedy ak dáme bokom všetky city.