Kde nakupovať?

Denne sledujeme na instagrame ľudí, ktorí sa chvália drahými, najnovšími autami, fotia sa v outfitoch zložených zo značiek ako Gucci či Louis Vuitton a za večeru sú schopní zaplatiť stovky EUR. Túžime mať rovnaký blahobyt a preto sme ochotní minúť veľkú časť výplaty na nákupy. Ženy pochopiteľne najradšej strávia hodiny nakupovaním oblečenia, topánok, kabeliek či doplnkov. Samozrejme muži nie sú výnimkou, ale oveľa častejšie ich zaujíma elektronika ako smartfóny, počítače alebo pracovné náradie. Ako sa dá ale výhodne nakupovať?

obchod

Kamenné obchody Nakupovanie v kamenných obchodoch býva väčšinou najmenej výhodné, pokiaľ nenakupujete v období zliav. Čo je však výhoda, je možnosť tovar si vyskúšať a tiež možnosť ľahšej a rýchlejšej reklamácie. Veľa predajní ponúka vernostné karty, ktoré sa dajú použiť len pri osobnom nakupovaní. Ak nejaký obchod navštevujete často na kartu zbierate body, ktoré potom môžete vymeniť za zaujímavú zľavu.

On-line nakupovanie Ak hľadáte najlacnejšiu variantu, jednoznačne najviac výhodné je nakupovanie cez E-shopy. Hlavne ak využijete internetový prehľadávač Heureka, svoj produkt nájdete v najlacnejšej cene. Výhodou je aj väčšie množstvo výberu tovaru a rýchle, pohodlné nakupovanie z domova. Nakupovať môžete aj z obchodov, do ktorých bežne nemáte prístup a nenachádzajú sa vo vašom meste. Trend nakupovania on-line sa rozšíril natoľko, že niektoré stránky najmä s módou nájdete len na internete.

butik

Outlety Ak ste zástancom kvalitných, drahších značiek, jednotlivé kúsky sa oplatí kupovať v outletoch. Nájdete v nich oblečenie, športovú výbavu či šperky a kozmetiku až o 70% lacnejšie ako v bežných predajniach. Najbližšie od nás je rakúsky Parndorf, no veľký výber najnovších módnych kúskov nájdete najmä v talianskych outletoch. Veľa Slovákov navštevuje najčastejšie Miláno.