Keď čakáte na letisku pridlho

Letiská zvyknú byť vždy veľmi preplnené ľuďmi, z najvzdialenejších krajín, pôvodov, kultúr, záujmov. Všetci ste sa spolu stretli na letisku, kde musíte spolu čakať, aj keď všetci možno letíte na úplne iné miesta. Nemusíte mať nič spoločné, až na to, že spolu čakáte na rovnaké lietadlo. Niekedy sa však stane že spolu musíte zdieľať aj jednu, menej príjemnú emóciu – nervozitu, keď vaše lietadlo už veľmi dlho mešká.

malé lietadlo na letisku.jpg

Poznáte to? Máte pocit že ste na letisku, z ktorého ste mimochodom mali vzlietnuť už pred peknými tromi hodinami, celú večnosť. Stále vidíte okolo vás nervózne pobehovať a prechádzať sa tých istých ľudí, ktorí sú na tom veľmi podobne ako vy. Je viac ako pravdepodobné, že vás postihla nepríjemná spoločná situácia – vaše lietadlo mešká, a je to už pekne dlho.
Ako sa však dá táto situácie riešiť? Má vôbec nejaké možné riešenie, alebo ste pri nej jednoducho hodení „napospas osudu“ s tým, že musíte jednoducho čakať ďalej? Nie je to tak úplne pravda. Mnoho ľudí o tom vôbec ani len netuší, ale v prípade podobnej situácie máte právo konať a podať si žiadosť o preplatenie cestovného. Túto žiadosť vám nemusia však každom prípade uznať, preto je lepšie na začiatok spĺňať aspoň základné dve podmienky, vďaka ktorým máte právo žiadať o kompenzáciu.

čakanie na letisku.jpg

Týmito podmienkami je, aby lietadlo meškalo viac, ako 3 hodiny, prípadne bol let úplne zrušený a letecká spoločnosť musí sídliť alebo pochádzať z EÚ. V tomto prípade sa môžete pokúsiť požiadať o odškodnenie. Skvelý spôsob, ako to spraviť, bez toho, aby ste zbytočne nestrácali veľa času a maximálne zvýšili svoje šance na úspech je kontaktovať firmu, ktorá sa o všetko postará za vás.
Zdržanie lietadla je nepríjemná záležitosť, avšak nie je neriešiteľná. Nebojte sa preto, a zabojujte aj vy za svoje práva!