Keď sklenené dvere nepočúvajú

Staré dvere už naozaj potrebovali vymeniť, tak sme ich aj vymenili. Výber bol viac – menej jasný. Vždy sa nám páčili Skleněné dveře, a tak sme nemuseli veľmi dlho špekulovať. Demontáž starých a montáž nových dverí prebehli bez najmenších problémov. Musím sa však priznať, že pri kúpe sme sa snažili čo najviac ušetriť, no a to sa nám nepekne odplatilo. Toto sú najčastejšie problémy, ktoré vám môžu sklenené dvere spôsobiť a taktiež praktické riešenia, ako ich odstrániť. Teda, myslím tie problémy. Nie dvere.Otvorené sklenené dvere z profilu.jpg

  • Ak chcete sklenené dvere použiť tak ako my, teda ako dvere vchodové, určite budete potrebovať dvojité sklo, a to minimálne. Prezradím, že my sme si zaobstarali dvere s klasickým sklom a netrvalo dlho, kým prišlo k ich výmene. Ďalšia dobrá vec, je sklo kalené, teda bezpečnostné. To totiž nerozbije naozaj nič. Pokiaľ by ste dvere používali v interiéri, tak tieto veci v podstate nemusíte riešiť, pretože vo vnútri vám nehrozí to, že nebudú dostatočne zadržiavať teplo.

  • To, že sme dvere museli vymeniť som vám už prezradila, no i tie kvalitnejšie s dvojitým sklom, mali niekoľko mínusov. Prvým bolo to, že cez ne naozaj ťahalo. To sme vyriešili tesnením, ktoré sa namontuje po celom obvode dverí. Nie je to nič náročné, takže to pokojne zvládnete i sami a navyše tesnenia nie sú ani extrémne drahé.

Biela kuchyňa s exteriérovými sklenenými dverami.jpg

  • V rámci prievanu alebo ťahanie cez dvere, nám urobil škrt cez rozpočet aj prah. Veľmi dobrým riešením sú prahy, ktoré sa po zatvorení dverí zaklapnú až po zem. Dvere vybavené tesnením a špeciálnym prahom sú dokonalo prievanu odolné.

  • Poslednou drobnosťou, ktorá vás môže pri sklenených dverách potrápiť, je ich umývanie. Áno, nebudem klamať, aj keď sú tieto dvere veľmi pekné a dizajnové, aj tá najmenšia špinka dokáže celý dojem pekne skaziť. Moja rad? Vezmite si handru a leštite vždy keď sa dá. V tomto smere som, bohužiaľ, ešte neprišla na žiadne zaručené triky.