Krpáčovo a Tále – miesta, kam sa vrátite

Úpätie Nízkych Tatier. To teplejšie, južné. Zvlnené kopce. Lúky mäkko vystlané voňavou trávou a lúčnymi kvetmi. Dych vyrážajúce výhľady do dolín. Ovečky, šťastne sa pasúce pod modrým nebom. Lesy porastené zdravými smrekmi. Pod nohami mäkký koberec z machu. A kde – tu drevená chatka, hotel. To je Krpáčovo – turisticko – rekreačná oblasť, kde sa radi vrátite. Krpáčovo ponúka viacej možností ubytovania –  súkromné chaty, aj hotely.

příroda

A potom je už len na vás, kam sa pozriete. V lete sa môžete napríklad okúpať vo vodnej nádrži (Krpáčovo). Verte, že je to úplne iný zážitok, ako preplnené kúpalisko v meste. Tu sa zrkadlia vo vodnej hladine ihličnany a okolo poletujú belasé motýle. V zime si môžete zalyžovať na niekoľkých upravených zjazdovkách. Avšak v každom ročnom období tu zažijete ideálnu turistiku. Či už pešiu, na bicykli, alebo na bežkách. V oblasti je všetko pekne vyznačené, takže žiadna nádej stratiť sa.
Na skok z Krpáčova sú Tále. Skok dlhý 3,5 kilometra.

Sú takisto horskou rekreačnou oblasťou, a ako peší turista, idúc po vyznačenom lesnom chodníku, by ste si ani nevšimli, kedy ste prešli z Krpáčova na Tále. Snáď mi to domáci odpustia. Aj tu je rovnako krásny les a lúky. Množstvo možností ubytovania od drevených chát, až po hviezdičkové hotely, podľa vašich možností a chuti. Je tu umelá vodná nádrž, kde sa dá príjemne v lete osviežiť a poležať si v tráve. Kúsoček ďalej si môžete zahrať minigolf a ešte väčší kúsoček aj golf na majstrovskom 18 – jamkovom ihrisku.

ovce

Pripravte sa, že v okolí obidvoch stredísk nájdete v tej správnej sezóne kopec húb. A čučoriedok. Takže domov nebudete odchádzať iba oddýchnutí, ale aj s plnými rukami.
A ak by ste mali chuť urobiť si výlety aj do okolia, odtiaľto je len na skok do niekoľkých jaskýň (Bystrianska jaskyňa, Jaskyňa mŕtvych netopierov, … ) , na vrcholy hôr (Chopok, Ďumbier, … ) , aj do krásnych dolín (Vajskovská dolina, Bystrá dolina, … ).
Trúfam si povedať, že neoľutujete, ak sa na potulkách svetom zastavíte aj na Slovensku na tomto priateľskom, pokojnom miestečku.