Vlasové doplnky

Na Slovensku to zatiaľ nie je až také vážne, no v zahraničí sa nárast nákupov vlasových doplnkov zväčšil až o 250%. Už vôbec to nie sú nezáživné a gýčové kúsky pre dievčatá do školy. Práve naopak. Mnohé sa stali obľúbencami modeliek, ktoré chodia vo svete módy a vyznajú sa v nej. Netreba im teda pripisovať len praktickú funkciu ak máte neumyté či neposlušné vlasy.

vlasy

  • To, čo nosí značku už nie je len oblečenie, ale aj samotné doplnky. Šperky do vlasov je niečo, po čom mnohé túžia, a keďže to nie je až tak ekonomicky náročné ako kedysi, dostupnosť ale aj dopyt sa zvyšuje. Takto sa vraciame do minulosti, kedy sa nosili perly a korunky, no dnes to už nie je len o peniazoch, ale aj o štýle.
  • Trend čeleniek pokračuje už od minulého roku, kedy módny dom v Los Angeles prišiel s vystuženými čelenkami. Tie sa stali hitom od večera do rána. Aj tohto roku ste si ich mohli všimnúť napríklad na módnych prehliadkach v Londýne.
  • Nie len čelenky sú v kurze. To isté platí aj pre sponky, ktoré sa už dávno nepodobajú na tie, ktoré sme nosili v detstve. Vynaliezavosť návrhárom nechýba. Často sú veľké, extravagantné a neprehliadnuteľné. Rôzne slová z kovu sa na nich vynímajú a dodávajú čaro celému účesu. Samotní návrhári a šperkári sa venujú doplnkom s takou precíznosťou, že sa dá naozaj hovoriť o šperkoch. Aj drahé kamene a kovy sa neraz skrývajú medzi prameňmi vlasov a nenápadne na seba upozorňujú.

účes

  • Okrem takýchto kúskov sa vyskytujú aj šialené vzory, napríklad zvierat, hmyzu alebo iných vecí. V kurze je aj motív jedla a ovocia. Ak sa chcete držať pri zemi, v ponuke sú aj jemné a klasické vzory ako hviezdy, kvety alebo iné univerzálne tvary.
  • Ak sa pýtate, kde všade sa môžete takto ozdobiť, odpoveď je jednoduchá. Nie len svadby sú vhodné na prezentovanie módy, ale aj každodenné chodenie do práce. Ak nemusíte chodiť v office štýle, je na čase, aby ste skúsili ozdobiť svoj zaužívaní účes.