Občasné problémy v posteli alebo priamo erektilná dysfunkcia?

Aj napriek tomu, že všetci okolo vás pôsobia „macho“, respektívne ako silní a potentní zástupcovia mužského rodu, mnohí títo muži so sebou nosia tajomstvo súvisiace s ich čoraz častejším zlyhaním v posteli, pod ktoré sa podpisuje problém s erekciou. Ten sa síce oficiálne netýka priamo každého druhého človeka, ale na základe štatistík možno povedať, že k dotyčnému problému sa priznalo už pol milióna mužov, a to len na Slovensku.

chlap

Dôležitejšie než stonať a hádzať flintu do žita je pre správneho muža skôr dokázať nájsť príčiny a faktory tejto poruchy, akým sa má následne vyvarovať. Veľmi dôležité je však takisto vzniknutý nedostatok začať ihneď, avšak postupne riešiť. Téma podpora erekcie tak dúfajme bude mať efektívne riešenie so šťastným záverom s poučením, aby sme sa vyvarovali možným dôsledkom tohto problému do budúcna. Predovšetkým aby sme si strážili kvalitu nášho zdravia, fyzickej ako aj psychickej kondície, ktoré so sexuálnym výkonom značne súvisia, rovnako ako zdravý organizmus.

Pokiaľ zlyhanie nastane síce nečakane, ale len občas, ešte nemusí byť dôvod na väčšiu paniku, na vine môže byť stresové obdobie a váš nevyvážený psychický stav. Ak si ale myslíte, že váš psychický stav je relatívne v poriadku, pričom problémy v posteli sa pravidelne opakujú a neviete prečo, výsledkom môže byť erektilná dysfunkcia.

pár

Pod týmto pojmom si môžeme predstaviť nechopnosť udržať alebo vyvolať erekciu.
V prípade, ak ide o predčasnú ejakuláciu (do 5 minút) je problém zrejme iného charakteru, než pokiaľ sa naopak erekciu vyvolať nepodarí. Zatiaľ čo v prvom prípade je dosť možné, že je na vine psychika, v druhom prípade môže ísť o problém fyzického, respektíve telesného charakteru vzniknutý rôznym druhom civilizačných ochorení či slabým prekrvovaním pohlavného orgánu v dôsledku cievnych ťažkostí.