Potraviny, ktoré podporujú rast vašich vlasov

Ak chcete mať dlhé krásne vlasy, vytvorili sme pre vás zoznam rýchlych potravín, ktoré vám pomôžu podporiť ich rast:

dlouhé vlasy

  • Vajcia a jogurt
  • Guava
  • Sladké zemiaky
  • Losos
  • Škorica
  • Chia semená
  • Mandle

Vajcia a jogurty
Konzumácia vhodných proteínov je dôležitá pre rast vlasov, pretože vlasové folikuly sú vyrobené prevažne z bielkovín. Nedostatok bielkovín v strave ukázalo, že podporuje vypadávanie vlasov.
Biotín je nevyhnutný pre výrobu vlasového proteínu nazývaného keratín, čo je dôvod, prečo sú biotínové doplnky často predávané na rast vlasov. Výskum tiež ukázal, že konzumácia väčšieho množstva biotínu môže pomôcť zlepšiť rast vlasov.
Vajcia sú tiež veľkým zdrojom zinku, selénu a ďalších zdravých výživných látok. To z nich robí jednu z najlepších potravín na konzumáciu pre optimálne zdravie vlasov. Obalené bielkovinami, vitamínmi B a B5, jogurty, tvaroh aj vajíčka zvyšujú krvný obeh vašej pokožky hlavy a zabezpečujú rast vlasov. Pomáhajú tiež predchádzať riedeniu vlasov a ich vypadávaniu.

vajíčka

Guava
Toto tropické ovocie je široko bohaté na vitamín C, ktorý je skvelý na posilnenie vlasov a tým bráni ich padaniu, čím vám zabezpečí vypestovať si dostatočne dlhú hrivu.

Sladké zemiaky
Nadopované vitamínom A, sladké zemiaky pomáhajú vlasom produkovať maz (prírodný olej), ktorý zvyšuje tvorbu vlasov  a udržiava vlasy lesklé a plné života.

Losos
Mastné ryby ako losos sú bohaté na omega-3 mastné kyseliny, ktoré pomáhajú vlasom rásť a udržiavať ich lesklé. Omega-3 takisto zabraňuje suchým vlasom.

Škorica
Škorica má veľa zdravotných výhod a jedna z nich je zvýšenie krvného obehu. To zase vyživuje vlasové folikuly a tým zlepšuje kvalitu vlasov. Uistite sa teda, že pridáte škoricový prášok do vašej stravy každý deň.

losos

Chia semená
Chia semená môžu vyzerať maličké, ale sú plné dávky bielkovín, vlákniny a Omega – 3, ktoré sú pre rast vlasov skvelé. Takže pokračujte a zahrňte chia semená do vašich pudingov či milkšejkov.

Mandle
Mandle sú masívnou dávkou vlákniny a bielkovín, navyše majú vysoký obsah mangánu a selénu, ktoré prirodzene dodávajú vlasom lesk a silu.