Prečo je dôležité budovať koníčky?

Úľava od stresu. Keď sa cítite vyčerpaní, koníčky vám pomôžu zbaviť sa stresu a uvoľniť sa. Som priaznivcom čítania kníh a vhodná kniha je tá, ktorá ma nielen vnesie do nového vesmíru, ale tiež má na mňa priaznivý vplyv.
Sociálna interakcia. Hobby sú skvelým spôsobom, ako spoznať ľudí, ktorí radi robia to isté čo vy. Neexistuje nič prospešnejšie ako nájsť osobu s rovnakými záujmami – kladie dôraz na priateľstvo. Výzvy si vyžadujú určitý čas, učia nás novým veciam, trpezlivosti a zdokonaľujú nás, a mnoho z nich patrí do kategórie hobby. Napríklad nedávno som začala hrať na gitare a ukázalo sa, že je to náročné – vyžaduje si to veľa tvrdej práce, praxe a trpezlivosti.maľovanie hobby štetec.jpg
Osobný rast. Záľuby otvoria oči novému svetu možností a pomôžu vám pochopiť perspektívu iných vecí lepšie. Čítanie mi pomohlo rozvíjať empatiu a odviedlo ma na miesta, o ktorých som nikdy ani nesnívala.
Sebavedomie. Ak ste v niečom dobrý, začnete sa cítiť sebaisto a to je presne to, čo záľuby podporujú. Naučila som sa čítať v piatich rokoch a od tej doby som vášnivou čitateľkou, čo znamená, že mám tú výhodu, že informácie sa mi kedykoľvek predkladajú v písomnej podobe: môžem ich rýchlejšie spracovať a reagovať na ne.žena fotoaparát záľuba.jpg
Produktivita. Keď máte koníček, nemusíte sa nikdy obávať, že sa nudíte alebo strácate čas. Namiesto toho budete skúmať svoje záujmy, rozvíjať zručnosti a zlepšovať vedomosti a zároveň sa baviť. Obohatenie. Keď sa vás ľudia pýtajú, čo robíte vo svojom voľnom čase, záľuby vám bránia v tom, aby ste tam stáli a nevedeli odpoveď. Ak zdieľate svoje koníčky s ostatnými, ľudia sa viac zaujímajú o to, čo sa vám páči a viac sa o vás zaujímajú ako o osobu.
Tak prečo sa vo svojom voľnom čase nevenovať ničomu? Skúste si niečo nájsť a uvidíte, ako sa vám zmení život od základov! Prajeme vám veľa šťastia vo výbere.