Šiltovky sú praktický a módny doplnok

Súčasť oblečenia, a to ako z estetického tak niekedy aj praktického hľadiska, tvoria takisto doplnky. A niekedy sú to práve doplnky, ktoré dokážu doladiť celkový štýl k dokonalosti. Zoberme si také šiltovky.

Pri nich si možno vybavíte, že ide o ochrannú pokrývku hlavy, obzvlášť dôležitú pri veľkých horúčavách a pálivom slnku, z ktorého by sme bez náležitej ochrany ľahko chytili úpal. Alebo naopak v situácii, ak nastane silný lejak, dážď a chceme svoju hlavu ochrániť zas pred ním. A zabudnúť by sme nemali spomenúť ani situáciu, kedy sa spustí silný nárazový vietor a my chceme zabrániť tomu, aby nás rozbolela hlava či spánky, čo sa v takomto počasí pokojne môže stať.

Pár, hipsteri

Pri opise týchto doplnkov, teda šiltoviek však cítime, že ich charakteristika ešte nie je kompletná. Že predsa je to o niečo viac, než len obyčajná pokrývka. S modernými šiltovkami predsa prichádza aj ten správny štýl.

Je známe, že šiltovka je štýlovým znakom mnohých mestských subkultúr. A začalo to už koncom minulého storočia, kedy sa v uliciach objavovalo stále viac mladých príslušníkov štýlu hip-hop/rap, ale následne aj hardcore či skate. No samozrejme nebudeme to škatuľkovať, štýlovú šiltovku predsa dnes nosia aj mnohé slečny či ženy, čo si dávajú záležať na trendových doplnkov, resp. tiež ľudia, ktorí nemusia byť vyhradení a zaradení v nejakom konkrétnom hnutí, no chcú skrátka vyzerať prirodzene „cool“.

Predaj šiltoviek

Je to tiež vhodná súčasť športového overalu alebo mestského/športového štýlu obliekania. Je to taký obľúbený doplnok „casual“ oblečenia, vhodného k všetkým neformálnym aktivitám. Teda ako k prechádzkam po meste, tak aj k „sport-wear“ outfitu pre všetkých aktívnych ľudí, ktorí sa radi hýbu a nájdu si čas napríklad aj na cyklistiku alebo beh či dokonca turistiku.

A so šiltovkou sa viaže ešte jedna výhoda- dokážeme s ňou zakryť náš účes. V prípade, ak sme sa nestihli nastajlovať, nepodaril sa nám strih, alebo hrozí, že by nám vonku rozfúkal vlasy vietor.