Veľká zmena pre Apple! Podľa všetkého sa začne orientovať na iný zdroj príjmov

Z pohľadu techniky, ale aj biznisu je pre dnešnú dobu špecifický jeden viditeľný trend. Spoločnosti vám ponúknu cenovo relatívne prístupné zariadenie, no následne ťaží z tržieb, ktoré súvisia s využívaním služieb, respektíve aplikácií. A pokiaľ tak chcete mať zo zariadenia dokonalý zážitok, tieto služby si musíte predplatiť alebo kúpiť. Predaj zariadenia je tak iba začiatok, spoločnosť následne ťaží z využívania aplikácií, ktoré je možné používať práve formou zakúpeného zariadenia, či už ide o mobil, tablet, hernú konzolu alebo multimediálne centrum. Dokonalým príkladom je v tomto prípade firma Apple.

mobilní telefon

Nie nadarmo totiž svoju pozornosť v najbližších rokoch plánuje zamerať práve na služby, čiže aplikácie, veď službám od Appleu sa predpovedá 60 % finančný prínos pre dotyčnú firmu, a to je len zlomok, Apple by totiž chcel svoje pôsobisko služieb a aplikácií rozšíriť ešte viac a tým pádom sa zamerať na finančný prínos z aplikácií. Teda v najbližších rokoch by nás nemalo prekvapiť, ak iPhony zostanú pre túto firmu len akýmsi vedľajším projektom. Ich orientácia tak má smerovať práve na trh s aplikáciami.

  • Môžeme tak zatiaľ neoficiálne očakávať inováciu ich vlastných aplikácií, možno vytvorenie nových aplikácií, no a takisto sa vraví o odkúpení jednej z populárnych aplikácií, ktoré streamujú video obsah (napríklad Netflix alebo Amazon Prime Video).

smartphone
Touto cestou by zároveň Apple našiel čerstvé zdroje príjmov, čím by nebol odkázaný na svoj doterajší hlavný zdroj- predaj iPhonov, ktorým sa zasa predpovedá nižšia predajnosť ako aj nižšia predajnosť mobilných zariadení celkovo. Pekný kapitál sa tak naopak bude dať vyťažiť z populárnych alebo nových aplikácií. Nie je totiž zvykom a ani pravdepodobné, aby sme si pravidelne kupovali smartfón či iné smart zariadenie, nakoľko ich už väčšina máme. Odkázaní však my, ako zákazníci zostaneme práve na pravidelné splátky za využívanie neodolateľných aplikácií, ktoré vám dodajú kvalitnú multimediálnu zábavu a praktické nástroje.