Letisko Praha


Usporiadanie terminálu
Prvá budova letiska v Prahe bola postavená v roku 1937. Táto informácia nemá praktický význam, ale chcela som, aby ste vedeli tento dátum. Česká republika je národom priekopníkov letectva, čo nie je prekvapujúce – chlapci nemajú jediný výjazd k moru. Letisko sa skladá zo štyroch viacpodlažných terminálov, kde len 1. a 2. sú považované za základné, preto bude ďalší opis postavený okolo týchto dvoch.

letadlo

  • Terminál 1: prijíma lety z krajín mimo Schengenu
  • Terminál 2: prijíma lety zo schengenského priestoru
  • Terminál 3: prijíma súkromné ​​lety
  • Terminál 4: prijíma VIP lety

Letiskové služby : internet, úschovňa batožiny, sprchy
Úschovňa batožiny sa nachádza v prechode medzi terminálmi 1 a 2. Pracuje nepretržite. V celom pražskom letisku je k dispozícii bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet. K dispozícii sú 2 sprchy. V termináli 2 sa nachádza na treťom poschodí vedľa Erste Premier. Kľúče k sprchovacej miestnosti je potrebné popýtať na recepcii salónika, tam bude uterák a budete požiadaný o vklad, ktorý bude následne vrátený. V termináli 1 patrí sprchovací kút k Rest & Fun, nachádza sa v budove medzi terminálmi 1 a 2. V tranzitných zónach oboch terminálov je na 4. poschodí súkromná miestnosť pre rodičov s deťmi. Prebaľovacie pulty, detský kútik, mikrovlnka na ohrievanie detskej stravy. V termináli 2 je zóna pre aktívne hry a šach s veľkými figúrkami.

Obchody a kaviarne
Na pražskom letisku je slušné množstvo kaviarní, reštaurácií s rýchlym občerstvením a dokonca aj terminál 2 je plne vybavený supermarket Billa. Ceny v takmer všetkých stravovacích zariadeniach, ako na väčšine letísk na svete, sú nadpriemerné. Viac či menej demokratické cenovky – v Bille.

letiště

Výmenníky a bankomaty
Výmenníky a bankomaty na letisku dosť z rôznych bánk. Obaja sú v tranzitnej zóne a v príletových a odletových halách. Ale moja rada pre vás je, aby ste používali bankové karty, platili s nimi a vyberali hotovosť (v tomto prípade koruny) v bankomate, aby ste sa nemuseli oklamať zmenou meny. V tranzitnej zóne sú tiež vidieť bankomaty, ktoré vydávajú doláre a eurá.