Vymeňte staré žiarovky za úsporné riešenie

V súčasnosti, kedy neustále stúpajú ceny za energiu, je potrebné voliť osvetlenie, ktoré nám ušetrí peňaženku od zbytočných výdavkov. Preto sa teší čoraz väčšej obľúbenosti led panely, trubice alebo žiarivky. Na ich produkciu a predaj sa sústredí veľký rad firiem a postupne sa zabývali aj v našich domácnostiach. Sumy za nich sú pomerne priaznivé a to nemusíte urobiť ani väčšiu objednávku cez internet. Navyše ak budete stály zákazník vybraného obchodu, môžete získať aj rad zliav. Lehoty dodania sú väčšinou veľmi krátke, takže máte doma vybrané svietidlo v podstate hneď.

Design pre každého

Led panelslúži na osvetlenie väčšinou vnútorných priestorov. Jeho okraje najčastejšie tvorí eloxovaný hliník pevný plast. Najčastejšie majú tvar štvorca, obdĺžnika alebo guľatý design. Vďaka úzkemu profilu sa hodí v podstate kamkoľvek a vytvára tak veľmi príjemnú atmosféru. Poskytujú mäkké, pohodlné a jasné svetlo. Navyše nedráždi vaše oči, naopak zmierňujú ich únavu.

Vlastnosti a výhody led panelov

Sú energeticky úsporné, poskytujú príjemné svetlo, majú dlhú životnosť, nekmitajú a sú tiché. Vyrábajú sa v niekoľkých rôznych variantoch. Hodia sa pre osvetlenie bytu, domu, kancelárie, hotela alebo reštaurácie. V obchodoch nájdete panely podhľadové, závesné alebo vstavané. Okrem klasických variantov bieleho svetla sú v ponuke tiež RGB panely, pri ktorých je možné farbu vyberať a meniť pomocou jednoduchého ovládania.

Ako vybrať tie správne

Záleží vždy na priestore, kam ich chceme použiť. Nezáleží len na veľkosti či tvaru, ale aj od spôsobu uchytenia. Je potrebné zvoliť aj správny výkon. Voľte vždy tie kvalitné, aby spĺňali všetky vaše požiadavky.

Typy led panelov
* Podhľadové
Väčšinou sú stropné a zároveň ideálnou náhradou za mriežky na báze žiarivkových svietidiel. Zaisťujú veľmi harmonické a jednotné osvetlenie prostredia, ktorého konvenčné žiarovky nemôžu dosiahnuť.

* Závesné
Ich uchytenie je veľmi rýchle a dá sa umiestniť pomocou oceľových laniek. Hodí sa pre miestnosti s vysokými stropmi a tiež do moderných kuchýň.
* Panely s rámčekom
Hodia sa k inštalácii na pevný povrch. Na montáž sa používajú magnety alebo kovové úchytky. Môžete nimi vyriešiť podsvietenie reklamných plôch alebo sú ideálne na betónové povrchy.
* Vstavané
Hodia sa na sadrokartónové povrchy. Nahrádzajú klasické bodové osvetlenie, napríklad do kúpeľní či kuchýň.
Ako vidíte, môžu pomôcť s riešením osvetlenia aj vám.