4 rady ako sa vo svojej pracovni cítiť čo najlepšie

Váš výkon v práci ovplyvňuje mnoho faktorov. Možno najzákladnejší je aby ste sa vo svojej kancelárii, či pracovni cítili čo najpohodlnejšie. Čisté a upravené pracovisko je jedným z kľúčových faktorov na úspech. Takto sa budete ako v oáze cítiť vy, ale aj klienti, ktorí za vami budú chodiť.
muž v kanceláři
Vhodné farby
Výberom vhodných farieb v miestnosti môžete ovplyvniť vaše sústredenie a náladu. Sústreďte sa radšej na svetle a tlmené farby, vďaka ktorým sa budete cítiť pokojne a sviežo a žiarivé farby vám dodajú energiu. Naopak ak budete mať na stenách tapety rôznych vzorov, bude vaša nálada a sústredenie narušené a výkon slabší. Priestor zaplňte vhodnými dekoráciami, ako je obraz na stene, soška na poličke alebo jeden, či dva kvety. Čím menej tým lepšie. Tak dosiahnete, že vaša kancelária pôsobí vkusne a uvoľnene.

Osvetlenie miestnosti
Kvalitne zvolené svetlo vo vašej kancelárii ovplyvňuje nielen vaše oči, ale taktiež aj psychiku. Zamerajte sa na osvetlenie, ktoré vám dodá pocit denného svetla a taktiež bude slúžiť ako dekoračný prvok. Optimálna intenzita svetla by mala byť 500 lx. Dbajte na to, že aj vaše osvetlenie by malo budiť pocit serióznosti a profesionality v tom čo vykonávate.

Oddychová zóna
Ta je veľmi dôležitá. Mať vo svojej miestnosti vytvorenú oddychovú zónu je veľmi prospešné pre vaše telo aj myseľ. Medzi náročnými stretnutiami alebo počas obednej prestávky si tam môžete oddýchnuť a nabrať novú silu na ďalšie stretnutie s klientom. Najlepšie je zariadiť si takúto zónu gaučom, lampou a prípadne aj malým stolíkom.
sklenice vody
Pitný režim
Snažte sa mať na stole alebo niekde po blízku fľašu alebo pohár s vodou. Pitný režim je pri práci dôležitý. Pomáha vám lepšie sa sústrediť ak je mozog okysličovaný. Okrem vody majte pri sebe aj nejaké malé jedlo, ktoré vás zasýti ak zacítite hlad a na obed je ešte skoro. Najvhodnejšie je nejaká tyčinka alebo iný druh snacku.