Nový MackBook Pro

Na trh prišla inovácia prenosného a praktického počítača MackBook, tentokrát však s názvom MackBook Pro, ktorý má zdôrazniť že ide o vylepšenú a najnovšiu verziu, aká nás prekvapí množstvom skvelých a zaujímavých funkcií. Už možno viete, že jeho výrobcom je Apple. Vravíme o prenosnom počítači, v podstate notebooku, no to by som bol príliš stručný. Totiž MacBook Pro disponuje funkciami, aké vám vyrazia dych. Nie je notebook ako notebook, či v tomto prípade skôr nie je notebook ako Mackbook.

ipad

Kde len začať? Tak najskôr asi prvotným dojmom.
• Všimneme si veľmi štíhly dizajn, ktorého hrúbka je len cca 15 milimetrov a celý MackBook Pro váži niečo málo cez jeden kilogram.
Ako druhú vec si zrejme všimneme obraz.
• Aj v tomto smere vravíme o doteraz najkvalitnejšom prevedení a predovšetkým najfarebnejšom displeji, aký sme mali tú česť doteraz používať. Skrátka bomba, ostaneme príjemne prekvapení už pri prvom štarte tohto „notebooku“. Za krásne a detailné zobrazenie je zodpovedná i grafická garta Radeon Pro.

Ak s ním následne začneme robiť, všimneme si ďalšiu prevratnú novinku.
• Mackbook Pro využíva technológiu Touch Bar, ktorá je v tomto prípade súčasťou klávesnice a v praxi to znamená, že máte kedykoľvek po ruke potrebné nástroje. Akonáhle začnete vykonávať určitú operáciu, ihneď môžete využiť všetky nástroje, ktoré sú k danej práci potrebné. Nemusíte nič hľadať, automaticky máte všetko nadosah.

schválení

A na záver samozrejme nesmú chýbať parametre a informácie o výkone.
• Ako prvý jednoducho musím spomenúť procesor Intel Core i7 s výkonom až 4,1 GHz, čo je niečo neuveriteľné. Spomenul som grafickú kartu Radeon Pro a tá má výkon 4GB, čo je taktiež sila, no a pravdepodobne ešte očakávate informáciu o kapacite harddisku, tá dosahuje až 2 TB! / Teda 2000 GB/.
• Zhrnutie
MackBook Pro je inovatívny a zrejme najvýkonnejší počítač po každej stránke, ďalšie slová sú asi zbytočné.