Z týchto vrecúšok sa vám už nič nevysype

Igelitové vrecká sa v poslednom období stali témou číslo jeden, pretože doposiaľ sa vyrábali z materiálu, ktorý sa v prírode dlho rozkladá a zamoruje tak celú planétu. Lietajú vzduchom, dopadajú do morí, kde ich požierajú živočíchy, ktoré následne udusením hynú, a tak vymierajú mnohé druhy vtákov či vodných živočíchov. No ako spotrebitelia si ich neviem vynachváliť, pretože sa dajú používať opakovane, sú kvalitné a vhodné na tovar, ktorý potrebujeme vzduchotesne uzavrieť. A aby sme zip sacky ich mohli aj naďalej využívať a nezaťažovali pritom životné prostredie, vedci vymysleli ekologické plastové vrecúška.

ZIP-1

Vrecká s uzatvárateľným systémom takzvaným zipom sú výbornou voľbou, ak potrebujete uskladniť nejaký sypký materiál ako je čaj či bylinky, drobné súčiastky alebo textil menších rozmerov či tlačoviny a knihy. Zip umožňuje jednoduchú a rýchlu manipuláciu, obsah vrecka je v momente uzatvorený, nedostane sa k nemu vzduch, prach ani voda a nehrozí ani mechanické poškodenie tovaru. V ponuke sú v rôznych veľkostiach, balené po viacerých kusoch, s rozdielnymi hrúbkami plastu, aby ste si mohli zvoliť tie, ktoré vám vyhovujú.

zip sáčok

Potrebujete poslať zásielku so sypkým obsahom alebo dôležité dokumenty, ktoré musia byť dostatočne chránené? Túto úlohu zverte plastovým zip vreckám, budete sa môcť spoľahnúť, že váš balík sa dostane do rúk adresátovi nepoškodený a v pôvodnom stave. Na trhu ich dostať v trinástich rôznych veľkostiach, aby ste do nich pohodlne uložili práve to, čo potrebujete. Už sa vám drobné predmety či súčiastky alebo bylinky nevysypú, knihy či tlač sa nerozmočia a ani neroztrhajú a textílie budú tiež výborne chránené pred vlhkosťou, prachom a znečistením. Sú kvalitné, pevné a odolné, no dôležité je, že je možné používať ich opakovane, čo je výborná správa vzhľadom k životnému prostrediu, ktoré bude menej zaťažované odpadom.