Zábava na kúpalisku Lipót

Slováci, najmä tí, čo bývajú blízko hraníc radi objavujú možnosti na zábavu, či relax u našich susedov. Nás zaujalo kúpalisko Lipót, ktoré sa nachádza neďaleko od Bratislavy, a je veľmi príjemným miestom pre strávenie príjemného relaxu a zábavy pre celú vašu rodinu. Kúpalisko Lipót je kúpaliskom s termálnou vodou, čiže sa tu aj poriadne zrelaxujete, ale je tu aj viacero atrakcií pre deti, ale aj dospelých.

relax.jpg

Maďarská dedinka, v ktorej sa nachádza kúpalisko je od Bratislavy vzdialené približne 60 kilometrov, pričom autom vám to zaberie asi hodinku cesty, pričom treba prejsť cez hraničný priechod Rajka a odtiaľ ďalej pokračovať cez dedinu Halászi, Puski, až cez tieto zabudnuté dedinky dorazíte do dedinky Lipót. Pop príchode vás čaká veľké parkovisko, na ktorom zväčša bez problémov nájdete miesto na parkovanie. Samozrejmosťou na parkovisku budú množstvo najmä slovenských špz, nakoľko sem chodí skutočne veľa Slovákov.
Objekt je otvorený od mája do septembra, s tým, že počas hlavnej sezóny, od júna do 15. septembra je vstupné pre dospelú osobu 3200 HUF, čo je cca 10 eur. Mimo hlavnej sezóny je vstupné pre dospelú osobu 2900 HUF, čo je približne 9 eur. Za dieťa od 6 do 14 rokov zaplatíte 2500 HUF, čo je v prepočte približne 8 eur, mimo sezóny 2300 HUF, čo činí cca 7 eur. Prípadne si môžete nakombinovať rodinné lístky, pri ktorých ušetríte. Výhodou je, že okrem domácich forintov sa dá platiť aj eurami či kartou.

potápějící se dítě.jpg

Bazény sú tu pre každého. Nachádzajú sa tu dva relaxačné termálne bazény s teplotou kolo 36 stupňov, ďalej bazén s protiprúdmi, detskými šmykľavkami, ale aj tobogán. Samozrejmosťou je tiež plavecký bazén so skákacím mostíkom. Nachádza sa tu aj bazén s vlobitím, kde sa určite zabavíte.
Samozrejmosťou objektu je pekná, pokosená tráva, čisté a moderné prostredie a široké možnosti občerstevenia, kde si určite dobre pochutnáte nielen na obľúbených langošoch.