Každý nápad sa počíta!

To platí nie len pri podnikaní ale samozrejme mám teraz namysli najmä to. Veľmi často nás napadne skvelá myšlienka, no my ju ihneď zamietneme. Prečo? Je to zrejme vyvolané strachom z toho, že by to nemalo šancu vínsť. No to s určitosťou nikdy povedať nevieme. Nemali by sme preto hneď svoje myšlienky zahadzovať. Samozrejme nehovorím, že každá je dobrá a niečo s nej bude. No ak sa o to ani nepokúsime nikdy nič nedosiahneme. Zoberte si koľko ľudí vymyslelo podnikateľský nápad len tak. Jednoducho ho to napadlo, vyskúšal to a fungovalo to.

myšlenka.jpg

Niekedy sú jednoducho aj tie najneuveriteľnejšie nápady realizovateľné. Stačí si len trochu veriť a nevzdať sa. Ak by sa každý bál nikdy by sme nemali elektrinu, internet alebo dokonca plyn. Všetky tieto veci vznikli niečím nápadom. Je to jednoducho tak. Ak by aj títo ľudia zamietali svoje nápady kam by sme sa dostali? Je ťažké zistiť čo je dobré a čo zasa nie. Keď vás niečo napadne aspoň si to zapíšte. Neskôr sa k tomu môžete vrátiť a pouvažovať, či to je alebo nie je dobré. Inak sa môže veľmi ľahko stať, že na ten nápad rýchlo zabudnete.

klid duše.jpg

Nepodceňujte sa! Čím to len je, že mi ľudia sa dokážeme tak veľmi podceňovať. Je to zvláštne nie? Nikto nám nepovie, že sme zlý alebo jednoducho, že naše nápady nie sú dobré. My o sebe tak či tak stále pochybujeme. Pochybnosti nám ničia život, takže najprv by sme sa ich mali zbaviť. Mali by sme sa prijať taký aký sme. Prijať svoje chyby a nedostatky. Až tak môžeme uspieť. Ak chcete začať s podnikaním a máte dobrý nápad určite ho využite. Veď čo sa môže stať? Za pokus nič nedáte a nikdy neviete, či to nevínde.
Ak aj nie ostanú vám skúsenosti a určite by ste to nemali ani tak vzdať. Je prirodzené, že sa veci nepodaria. Veď po daždi vždy príde slnko a niekedy dokonca aj dúha! Tešte sa zo života a pamätajte si, že každý nápad sa počíta!