Žiadne pravidlá

Aj napriek tomu, že k nám stále prúdia nové a nové trendy, ľudia sa stále držali zaužívaných pravidiel, ktoré možno označiť za klišé.
Móda je hra, a ako každá hra, má aj svoje pravidlá. Ale poznáte to. Niekedy je treba pravidlá aj porušiť. Ak striktne dodržiavate niektoré zásady, je čas na ne zabudnúť a dať im jasnú červenú.

modní oblečení.jpg

V minulosti bolo zladenie farby kabelky a obuvi pravidlom. Určite si pamätáte na časy, kedy ste do detailov ladili topánky s kabelkou a bez toho by ste z domu nevyšli ani len na krok. Ale dnes to tak už nie je. Bola to spoľahlivá pomôcka ako nič nepokaziť. Ale prečo kráčať po starej overenej ceste a neskúsiť niečo nové a experimentovať? Ak sa rozhodnete čierne topánky skombinovať s čiernou kabelkou, nič zlé sa nestane. Ale ak už máte na výber, skúste topánky skombinovať s iným výrazným detailom na oblečení. Určite tak vytvoríte hravú kombináciu, ktorá zaručene očarí.
Mnohí z vás vnímajú mixovanie rôznych vzorov tak trochu kolotočársky. Outfit by podľa väčšiny nemal obsahovať viac ako len jeden výrazný vzor. Mýlia sa. Bodky, prúžky, zvieracie vzory, kocky a kvety sú práve naopak hitom. A čím viac, tým lepšie. Netreba sa toho báť. Nie je pravdou, že to dokážu len stylisti a blogerky ale aj vy. Dajte priestor svojej fantázii.

značk stop.jpg

Kladiete si otázku, prečo nemám o pár centimetrov viac? Určite poznáte ten pocit, keď v obchode alebo vo výklade vidíte krásne dlhé šaty alebo dlhú sukňu, ale neodvážite sa ich dotknúť len preto, že nemáte výšku modelky. Ak si myslíte, že dlhé šaty, sukne a nohavice môžu nosiť len 180 centimetrov vysoké dievčatá, ženy tak je to len veľký mýtus. Aj keď máte len 160 centimetrov, môžu na vás dlhé šaty vyzerať dobre a chic. Tajomstvo a kúzlo je v opasku.
Trblietky, flitre, metalické farby sú iba na večer. Nie je tajomstvo, že trblietavé kúsky pôsobia vyzývavo a sú vhodné skôr na večernú párty než na bežný deň. Ale aj cez deň si kľudne môžete obliecť niečo flitrované. Ale nech je to len jeden extravagantný kúsok, všetko ostatné laďte do jednoduchosti.
Azda najviac zaužívané pravidlo znie, že žiadne zlato a striebro dohromady. Je to klišé. Už sa tým nemusíte trápiť. Ak máte zlatú aplikáciu na topánkach, to neznamená, že doplnky nemôžete ladiť do striebornej farby. Skúste to.
Stop starým pravidlám!