Ako byť zdravý a štíhly bez veľkej námahy!

Chcete byť zdravší alebo štíhlejší? Nemusíte preto robiť žiadne svetové výkony v posilňovni, ani sa rovno stať poradcom zdravej stravy, či si už nikdy nedopriať sladučký koláč alebo zmrzlinu. Jednoducho si navyknite na týchto pár jednoduchých tipov, a verte že sa vám vaše zdravie, ale aj vaša váha verne odvďačí!

fitnes

  • Možno sa to bude zdať skutočne neuveriteľné, ale ak chcete zhodiť pár kíl, mali by ste jesť výdatné jedlá a to niekoľko krát za deň! Neobmedzujte sa a hlavne nedržte hladovky! Tie totižto môžu za to, že si telo robí tukové zásoby a tým sa nám spomaľuje metabolizmus, čo má za následok nárast hmotnosti alebo fakt, že priberiete aj z pohľadu na šalát. Ďalšou chybou, ktorej sa dopúšťame je to, keď sa začneme prehnane kontrolovať a počítať každý gram navyše. Zbytočne sa váhou toľko nezaťažujte, uvoľnite sa a verte, že sa budete cítiť nie len oveľa lepšie, ale aj oveľa ľahšie.

běh

  • Čo sa týka množstva jedla, platí ďalšie zásadné pravidlo a to – neobmedzujte množstvo potravy na jeden maličký hrášok, alebo najhoršie čo môžete spraviť – dať si niečo malé, čo má veľké množstvo kalórií (a najme cukru) a dúfať v to, že vás to zasýti a vy nebudete cítiť hlad niekoľko nasledujúcich hodín. Práve naopak! Takéto jedlo vo vás prebudí žrúta, pretože malá (na pohľad nevinná potravina) akurát tak zvýši hladinu cukru v krvi a vy začnete nezastaviteľne jesť všetko navôkol seba! Takéto jedlo hlad neutíši, práveže ho vyvoláva.

  • Pitný režim je veľmi dôležitý, mali by ste však začať rozlišovať medzi vodou a vodou, ak chcete aby mala správny účinok. Nie je voda ako voda sa osvedčuje a vždy aj bude.  Problémom je, že chutné sladučké nápoje budú pre nás vždy príťažlivejšími, ako obyčajná voda z vodovodu. Ak chcete aby vás organizmus správne fungoval a voda plnila funkciu, ktorú skutočne má, budete musieť na sladené nápoje zabudnúť a spraviť z nich len občasnú záležitosť.