Domáci office

Veľa ľudí má dnes možnosť pracovať z domu a mnohí ju aj s radosťou využívajú. Či už pracujete z pohodlia domova stále alebo si pracovné povinnosti, ktoré nestihnete v práci beriete domov len občas, pracovňa či pracovný kútik sú to, čo potrebujete, aby ste sa mohli v pokoji sústrediť na pracovné povinnosti. Samozrejme, nie každý má tie možnosti, aby mal samostatnú miestnosť v byte alebo dome, ktorá by bola určená práve na tieto účely. V tomto prípade je potrebné nájsť si vhodné miesto na vytvorenie príjemného pracovného kúta v jednej z miestností. Najvhodnejšiu voľbou býva obývačka alebo spálňa.

kancelář

Je len na vás, ktorú si vyberiete podľa toho, kde sa vám to hodí viac a aké máte možnosti. Základom celého pracovného kúta by mal byť samozrejme stôl a pohodlná stolička. Na stôl by sa malo pohodlne zmestiť všetko, čo pri svojej práci budete potrebovať, teda si pri výbere pracovného stola treba vyberať podľa toho, či na ňom budete mať uložené len pracovné dokumenty, notebook alebo budete potrebovať aj tlačiareň či ďalšiu techniku. Stôl by mal obsahovať aj praktické zásuvky, aby ste po práci mohli všetko odložiť do nich a nemyslieť tak na prácu aj pri oddychu či pozeraní televízie.

notebook

Pohodlná stolička by mala byť samozrejmosťou, pretože na nej strávite veľa času a nemala by byť príčinou vašich bolestí chrbtice. Veľmi dôležité pri zariaďovaní pracovného kúta sú aj úložné a odkladacie priestory. Ak máte tie možnosti, vhodné sú menšie knižnice a komody, ale rovnako dobre poslúžia i rôzne väčšie dekoračné krabice a koše, ktoré splnia svoj účel a zároveň nepôsobia rušivým dojmom. Veľký dôraz by ste mali klásť i výber vhodného osvetlenia. Najlepšie na prácu je samozrejme prirodzené denné svetlo. Ak si ale nemôžete dovoliť umiestniť pracovný stôl k oknu, vybrať si môžete stolové či stojanové lampy, ktorých je dnes na trhu neúrekom.

práce

Ani menšia nástenka, na ktorú si budete umiestňovať rôzne pripomienky toho, čo máte urobiť by tiež nemala pri vašom pracovnom stole chýbať. Aj keď pracujete v domácom prostredí, mali by ste sa vo svojom pracovnom priestore cítiť príjemne. Nezabudnite preto i na rôzne milé drobnosti, ktoré vám čas strávený riešení pracovných povinností spríjemnia. Môžu to byť napríklad fotky z dovolenky či vašich najbližších, alebo niečo, k čomu máte pozitívny vzťah. Výber je len na vás.