Dovolenka ako sa patrí

Minulý rok sme hľadali miesto, kde by sme mohli stráviť našu letnú dovolenku. Roky rokúce sme jazdili do Talianska, takže sa nám žiadala nejaká tá zmena. Začali sme si prezerať ponuky cestovných kancelárií, no a do oka nám padlo Turecko. Z recenzií dovolenkujúcich vyplývalo, že sú s touto destináciou naozaj spokojní. Keďže sme zistili, že cesta nám nebude trvať dlhšie ako tri hodiny a ceny zájazdov boli viac než prijateľné, rozhodli sme sa to vyskúšať. Žena v modrých plavkách drží za ruku muža a idú po piesočnatej pláži
Dovolenka v Turecku splnila naše očakávania na viac ako stop percent. tie nádherné pláže, to sa slovami ani nedá opísať. Za veľké pozitívum považujem aj vybavenosť tamojších hotelov. Všetko bolo ruke a služby boli nadštandardné. Priamo na hoteli bolo niekoľko bazénov pre dospelých aj pre deti. K dispozícii sme mali vírivku aj wellness a okrem toho množstvo barov a reštaurácií.
Podobné to bolo aj priamo na plážach. Tu si môžete robiť, na čo si len zmyslíte. Mám tým na mysli to, že ak chcete len tak ležať a popíjať drinky, pokojne môžete. ak patríte skôr k tým aktívnym, ako to bolo aj v našom prípade, môžete vyskúšať nejaký ten nový šport, alebo sa povoziť na rôznych vodných mašinkách. Pláž, more, zelené kríky a modrá obloha
My sme sa povozili na lodi, na skútroch a vyskúšali windsurfing. Vo všetkých prípadoch sme mali šťastie na ochotných, milých a šikovných inštruktorov, ktorí navyše vedeli rozprávať plynule anglicky. To nás celkom milo prekvapilo, pretože z recenzií, ktoré sme si prečítali dopredu, nám bolo jasné, že s dorozumievaním, to v Turecku asi nebude najjednoduchšie. To bola z časti pravda, no ak zapojíte ruky aj nohy, nemusíte mať strach z toho, že si v reštaurácii neobjednáte obed.
Takže za nás, môžeme dovolenku v Turecku len odporučiť. Nejaké tie chybičky krásy, by sa samozrejme našli, no v porovnaní s Talianskom, boli služby na veľmi podobnej úrovni. Turecko jednoducho naplnilo naše očakávania.