Sprievodca toho najlepšieho v Singapure

Hotely
Singapurský kultový hotel, Raffles je v súčasnosti zatvorený pre reštaurovanie, aj keď sa má opätovne otvoriť v tomto roku.
Hotel Capitol Kempinski Singapore má 157 izieb a apartmánov, ktoré sú luxusne a elegantne zariadené, s tmavým drevom a tlmenými tónmi. Pre najnáročnejšiu klientelu ponúka rezerváciu apartmánu Heritage Suite s rozlohou 1 475 metrov štvorcových. Cena za suitu sa pohybuje od 1050 dolárov.

singapur

Na brehu rieky Singapur, Warehouse Hotel v Robertson Quay ponúka podobne luxusné zážitky. Postavený v roku 1895, budova v minulosti slúžila ako sklad a mlyn. V súčasnosti tento luxusný hotel ponúka len 37 izieb, z ktorých každá má iný štýl, ale v každej izbe sú rovnaké tóny farieb v tlmenej šedej. Kompletný zážitok si môžete vychutnať v reštaurácii Po a dokončiť kokteilom v lobby bare. Priestranné suity sa cenovo pohybujú od 485 dolárov.

Zastávka na obed
Rezervácie v Candlenutu, v čínskej reštaurácii, ktorá je ocenená Michelin-hviezdou, sú pochopiteľne ťažké. Vďaka predčasnému plánovaniu si však môžete pochutnať na kúzelníckych špecialitách šéfkuchára Malcolma Leeho, ako je bakwan kepiting – kurací vývar pokrytý krabovými, kuracími a bambusovými výhonkami.

Bary a kaviarne
Koktailové bary nie sú v Singapure raritou. Bar nesúci názov Operation Dagger je "tajné" podzemné miesto, ktoré vo vás zanechá výrazné pocity. Prístupný cez zadnú uličku a zdobený stovkami žiaroviek, tento podzemný bar ponúka experimentálne koktaily. Taktiež vyskúšajte domáce ovocné vína, ak ste tu pred večerou.
Miesto, ktoré treba vidieť

Ak túžite ochutnať najlepšie víno a whisky v meste, La Terre je elegantný 15-miestny bar s 500 značkovým zoznamom prevažne starých svetových vín a skrýškou 150 odrôd whisky, vrátane 48-ročnej Karuizawa whisky.

mezník

Kam za kultúrou
Ak ste fanúšikmi umenia, nevynechajte návštevu Národnej galérie, ktorá sa môže pochváliť 8 000 exemplármi z národnej zbierky v Singapure a momentálne je najväčšou verejnou zbierkou moderného umenia v juhovýchodnej Ázii. Budete fascinovaní dozvedieť sa viac o histórii a miestnych tradíciách ázijskej kultúry.