Zápasníci Nurmagomedov a McGregor sú suspendovaní, obaja možno až s doživotným dištancom!

Zápasníctvo ako športová disciplína má korene hlboko v histórii a patrí k obľúbeným športom.

Jeden zo súbojov v zápasníctve sa uskutočnil aj na začiatku októbra tohto roka medzi Rusom Chabibom Nurmagomedovom a Írom Conorom McGregorom. Celý zápas však poznačila bitka po skončení súboja, za čo im zo strany MMA hrozí možno až doživotný dištanc a minimálne do decembra sú obidvaja zápasníci suspendovaní.

zápas

Vypočúvanie a dištanc

Ako uviedol šéf športovej komisie v Nevade Anthony Marnell III, obaja športovci sú povinní zúčastniť sa vypočúvania pred disciplinárnou komisiou, ktoré je naplánované na 10.decembra. Hlavný zápas podujatia UFC 229 v Las Vegas zo začiatku októbra mal priaznivý vývoj pre ruského zápasníka, tridsaťročného Nurmagomedova,keď svojim dominantným výkonom a technikou neek crank zdolal McGregora vo štvrtom kole. Dojem z celého zápasu však pokazil nečakaný zvrat po jeho skončení, keď ruský športovec hneď po víťaznom skončení zápasu skočil do hľadiska, a tam zaútočil na McGregorovho trénera Dillona Danisa. Odveta na seba nenechala dlho čakať, priamo v oktagone sa totiž do roztržky hneď zapojili aj členovia tímu Nurmagomedova a napadli McGregora. Po tomto závere ani jeden zo zápasníkov nepočkal na vyhlásenie výsledkov a scénu obidvaja opustili ešte skôr. Zápas skončil víťazstvom Rusa Nurmagomedova, ktorý obhájil titul šampióna v ľahkej váhe organizácie UFC.

divadlo

Kto sú zápasníci-bitkári:

 

·Ruský zápasník Chabib Nurmagomedov je tridsaťročný muž, ktorý zvládne viaceré  druhy bojového umenia, napríklad sambo, džudo, zápasenie, zmiešané bojové umenia, zápasenie voľným štýlom či americký kickbox. Vo svojej profesionálnej kariére sa stal víťazom vo všetkých 27 zápasoch. Komisia mu už uvoľnila polovicu z 2 miliónov amerických dolárov, čo je finančná prémia, ktorú mu zadržala.

 

·Conor McGregor, takisto tridsaťročný zápasník z Írska, znalec tiež viacerých bojových umení, napríklad džiu-džicu, americký kickbox, karate, capoeira, zmiešané bojové umenia a taekwondo. Zatiaľ má na svojom konte 21 víťazstiev a štyri zápasy prehral.